Vaikų ir suaugusiųjų skiepijimas

– pats patikimiausias apsaugos nuo potencialiai pavojingų ligų būdas. Imunizacijos metodas taikomas jau seniai. Prieš keletą šimtmečių žmonijai susidūrus su daugybę gyvybių nusinešusiomis ligomis, daugelyje pasaulio šalių skiepijimas tapo valstybine gyventojų sveikatos apsaugos programa. Skiepai – viena iš šiuo metu aktualiausių visuomenėje plačiai aptariamų sveikatos temų. Aktyviai vykdant imunoprofilaktiką daugelis infekcinių ligų sėkmingai valdomos profilaktiniais skiepais.

Skiepų kabineto paslaugos

Medicinos centre veikia skiepijimo kabinetas, kuriame yra viskas, ko reikia vaikų ir suaugusiųjų imunizacijai. Vaikai, priregistruoti pas šeimos gydytoją, nemokamai skiepijami pagal lr sam 2006-11-28 d. Įsakymu Nr. V-1006 patvirtintą profilaktinių skiepijimų kalendorių. Valstybė taip pat papildomai finansuoja nemokamą suaugusiųjų skiepijimą dėl turimų ligų, priskirtinų rizikos grupei.

Teikiame imunizacijos paslaugas ir tiems, kurie vyksta į įvairias keliones, ypač – tolimus ir egzotiškus kraštus.

Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius

Svarbu atminti!

Lietuvoje pagal Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriuje nustatytus terminus vaikai gydymo įstaigose yra nemokamai skiepijami nuo šių užkrečiamųjų ligų: tuberkuliozės, hepatito B, kokliušo, difterijos, stabligės, B tipo Haemophilus influenza infekcijos, poliomielito, tymų, epideminio parotito, raudonukės, pneumokokinės infekcijos, žmogaus papilomos viruso, rotaviruso, B tipo meningokoko. Už šiuos skiepus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų sumoka ligonių kasos.

 • Prieš kiekvieną vaiko skiepijimą tėvai arba globėjai turi būti informuojami apie vakcinų skyrimo tvarką, galimas nepageidaujamas reakcijas į skiepą, o dėl informacijos gavimo bei sutikimo skiepyti būtina pasirašyti vaiko sveikatos raidos istorijoje.
 • Neskiepijama tik labai retais atvejais, pavyzdžiui, dėl sunkių ligų ar nusilpusios imuninės sistemos. Tačiau apie tai tėvus ar globėjus turi informuoti gydytojas. Jei vaikas laiku nepaskiepijamas, jam sudaromas individualus skiepijimų kalendorius pagal indikacijas, nurodytas vaistinių preparatų charakteristikų santraukose.
 • Prireikus (įkandus bet kokiam gyvūnui) vaikas gali būti nemokamai skiepijamas ir nuo pasiutligės (skiriama vakcina ir imunoglobulinas nuo pasiutligės).

Sutrumpinimai: BCG – tuberkuliozės vakcina; HepB – hepatito B vakcina; DTaP – kokliušo (neląstelinio), difterijos, stabligės vakcina; Hib – B tipo Haemophilus influenzae infekcijos vakcina; Tdap – kokliušo (neląstelinio), difterijos, stabligės (suaugusiųjų) vakcina; IPV – inaktyvuota poliomielito vakcina; PCV – pneumokokinės infekcijos (polisacharidinė konjuguota) vakcina; MMR – tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina; HPV – žmogaus papilomos viruso infekcijos vakcina; RV – rotavirusinės infekcijos vakcina; MenB – B tipo meningokokinės infekcijos vakcina.

 • 1
  HepB* pirma dozė turi būti įskiepijama naujagimiui per 24 val. po gimimo.
 • 2
  PCV** ir MenB** gali būti skiepijama kartu (vieno vizito metu) su MMR** vakcina.
 • 3
  HPV skiepijami mergaitės ir berniukai, skiepijimo schemą sudaro dvi HPV dozės (tarp pirmos ir antros HPV dozių turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėn. laikotarpis).
 • 4
  RV**** trečioji dozė skiepijama, jei skiepijama penkiavalente RV ir trijų dozių schema, nurodyta vaistinio preparato charakteristikų santraukoje.
 • 5
  Skiepijimai atliekami pagal vaistinio preparato charakteristikų santrauką.
 • 6
  Prieš kiekvieną vaiko skiepijimą tėvus ar teisėtus globėjus būtina informuoti apie vakcinų skyrimą, galimas nepageidaujamas reakcijas į skiepą. Dėl informacijos gavimo bei sutikimo skiepyti jie turi pasirašyti Sutikimo dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo formoje.
 • 7
  Jei vaikas laiku nepaskiepijamas, jam sudaromas individualus skiepijimų kalendorius pagal indikacijas, nurodytas vaistinių preparatų charakteristikų santraukose.

Nemokami skiepai suaugusiesiems

Skiepai keliaujantiems

Patarimai

Pastaraisiais metais, labai išaugus turizmo mastams bei plečiantis kelionių geografijai, vis daugiau žmonių iš skirtingų kontinentų keliaudami rizikuoja užsikrėsti infekcinėmis ligomis ar patirti kitokių pavojų sveikatai dėl neįprastų sąlygų, ekstremalių būklių. Keliautojams siūloma imunoprofilaktika – tai galimybė išvengti užkrečiamųjų ligų keliaujant, ypač užsienio šalyse.

 • Keliaujate ir Jums reikalingas skiepų pažymėjimas (sertifikatas)
 • Jūsų profesija susijusi su rizikos faktoriais
 • Jūs arba Jūsų vaikai dažnai peršąla
 • Vaikštote po mišką, kur gali įsisiurbti erkė
 • Mus rekomenduoja UAB “SANOFI –AVENTIS LIETUVA“ Vilnius.
 • Dirbame pagal tarptautines ”PSO i EPI -NEWS ” rekomendacijas, išduodame ir pildome tarptautinius skiepų pasus.
 • Mūsų partneris – “Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC)”.

Skiepų kabineto komanda

Ina Vasiljeva

Vyriausioji slaugytoja

Gabrielė Čėsnaitė

Bendrosios praktikos slaugytoja

Ona Litvinienė

Bendrosios praktikos slaugytoja

Paslaugų kaina

Išsamią informaciją apie kainas rasite puslapyje Kainos

Šiame puslapyje nurodytos kainos yra tik informacinio pobūdžio.
Stengiamės laikytis visų išvardytų kainų ir paslaugų.
Tačiau, medicinos centras pasilieka sau teisę be atskiro įspėjimo keisti kai kurių paslaugų bei paslaugų kainas.

Svarbu

Tam, kad laiku susidarytų imunitetas ir veiksminga organizmo apsauga, rekomenduojame visomis vakcinomis pasiskiepyti

iš anksto

Išsamesnė informacija ir registracija

Jeigu turite papildomų klausimų arba norite užsiregistruoti pas gydytoją, maloniai prašome kreiptis: