Periodontologija -

reiškia mokslą apie tai, kas yra aplink dantį.
Periodontas – tai audinių kompleksas, supantis dantį. Jis susideda iš dantenų, žandikaulio alveolinio kaulo ir danties raiščio.

Klausimai apie periodontitą

Periodontologas – tai gydytojas odontologas, turintis gydytojo periodontologo profesinę kvalifikaciją, kuris diagnozuoja ir gydo susirgimus, susijusius su dantenomis (kaulą dengiančia gleivine), periodonto raiščiu (audiniu, esančiu tarp danties šaknies ir kaulo) ar pačiu žandikaulio kaulu. Būtent laiku atliekama profesionali burnos higiena užtikrina tinkamą apsaugą nuo periodontito. Periodontito gydymas pradedamas tada, kai gydytojas odontologas arba burnos higienistas diagnozuoja šią ligą ir rekomenduoja kreiptis į gydytoja periodontologą.
Dažniausiai periodontito kilmė yra bakterinė. Nekokybiškai ar nepakankamai valomos dantų apnašos ir jose esančios bakterijos yra pagrindinė priežastis kodėl dantenos tinsta, pradeda kraujuoti. Tokiu atveju gali įvykti pirmieji dantenų uždegimo (gingivito) simptomai, o vėliau tarp dantenų ir danties atsiranda plyšys – „dantenų kišenė“, iš kurios labai sunku pašalinti maisto likučius ir minkštą apnašą, todėl uždegimas gali progresuoti. Laiku negydomas gingivitas progresuoja iki periodonto, uždegimas plinta į kaulinį audinį, dėl to jis ima tirpti, vėliau dantys ima klibėti, darosi sunku kramtyti.
Pagrindinė dantų ir dantenų ligų atsiradimo priežastis yra netinkama asmeninė burnos higiena, organizmo medžiagų apykaitos sutrikimas, burnos ertmės ligos, prastos kokybės šepetėlis arba valymo priemonė, cukraus prisotintas maistas ir kt.
Aplink dantį susikaupusios minkštosios apnašos su laiku sukietėja ir tampa taip vadinamais „dantų akmenimis“, kurių pašalinti paprastu šepetėliu tampa nebeįmanoma. Nepašalintos apnašos ima kietėti dėl seilėse esančių mineralų poveikio ir virsta dantų akmenimis.
Virškinimo sistemą sudaro įvairūs organai, o šios sistemos pradžia yra burnos ertmė, kur vyksta kramtymas (mechaninis maisto smulkinimas). Burnoje maistas yra smulkinamas ir vilgomas seilėmis. Būtent nuo to, kaip yra sukramtomas maistas, priklauso tolesni virškinimo procesai ir mūsų virškinimo sistemos sveikata. Raginame laiku kreiptis į gydytoją odontologą arba burnos higienistą ir išvengti ne tik burnos, bet ir daugybės virškinimo ligų.