Amerikos ir Brazilijos gydytojai įtikinamai įrodė

kad egzistuoja būdas aktyvuoti širdies raumens atstatomąsias funkcijas, tai reiškia – prailginti žmogaus gyvenimą.

Primename, kad šiuolaikinis supratimas apie senėjimą yra grindžiamas riboto ląstelių dalijimosi ciklų skaičiaus principu. Tai reiškia – kuo daugiau kartų pasidalina ląstelė, tuo ji senesnė, tuo blogesnis jos gebėjimas regeneruotis, tuo greičiau kaupiasi pažeidimai: ląstelė žūva. Žinomas ir dalijimosi kiekio kriterijus – tai ypatinga, galutinė DNR zona, vadinama telomera. Dalijantis ląstelei, ji nesidvejina, o su kiekvienu ląstelės dalijimosi ciklu trumpėja. Kai telomera tampa pakankamai trumpa, DNR sukimba tarpusavyje ir žūva.

Jaunų sveikų žmonių DNR turi ilgą telomerą. Būtent dėl to vyksta greitas atsistatymas po rimtų pažeidimų, operacijų, traumų. Taip pat – po vidinių, akiai nematomų krizių. 1998 metais už šio fenomeno eksperimentinį patvirtinimą buvo skirta Nobelio premija.

Pasirodė, ir iki šiol šis ryšys yra visiškai nesuprantamas – net aktyvios treniruotės kartą per savaitę paleidžia širdies raumens telomerų ilgėjimo mechanizmą, kas natūraliai atsiliepia savaiminiam širdies aktyvumo atsistatymui. Faktiškai, kalbama apie naujo kardiologinio apsauginio poveikio atradimą. Mokslininkai rekomenduoja užsiimti aktyvia fizine veikla bent kartą per savaitę: tai pratęs gyvenimą.

Nuo Paskelbta: 2024-02-01Kategorijos: Įdomus