Džiaugiamės, kad jau daugiau nei 15 metų su mumis bendradarbiauja Rygos prof. I. Solomatino klinika, kuri pirmoji Baltijos šalyse pradėjo sėkmingai diegti ir atlikinėti regos korekcijos lazeriu operacijas.

Trys priežastys, dėl kurių verta rinktis dr. Solomatino kliniką:

Didžiausia regos korekcijos lazeriu patirtis Baltijos šalyse. Dar 1999 metais jie pirmieji pradėjo regos korekcijos lazeriu operacijas. Nuolat atnaujindama savo įrangą (2014 m. jau buvo dirbama su penktos kartos  lazerine technika), ši klinika sugebėjo įsisavinti visus šiuo metu egzistuojančius regos korekcijos lazeriu metodus.

15 000 pacientų džiaugiasi gyvenimu be akinių. Sutelkto gydytojų komandos darbo dėka lazerinės korekcijos metodas įgijo didelį pacientų ir kolegų-gydytojų pasitikėjimą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Puikus regėjimas – kiekvienam pacientui. Klinikoje įrengti du naujausios kartos lazerio aparatai, todėl galime pasiūlyti savo klientams visus šiuo metu pasaulyje praktikuojamus regos korekcijos lazeriu variantus. Тaigi, kiekvienam pacientui siūlomas toks regos korekcijos lazeriu metodas, kuris būtent jo atveju garantuoja maksimalų įmanomą rezultatą.

Daugelis mokslininkų ilgą laiką ieškojo galimybės pagerinti regėjimą ir išvaduoti žmoniją nuo akinių ir kontaktinių linzių… Optimalaus problemos sprendimo buvo ieškoma ne vieną dešimtmetį. Šiandien galima tvirtai teigti, kad toks sprendimas rastas – tai regos korekcija eksimeriniu lazeriu.

Spartaus medicinos ir technikos progreso dėka atsirado galimybė modeliuoti ragenos laužiamąją gebą lazerinio spindulio pagalba. Lazerinė spinduliuotė veikia paviršinius ragenos sluoksnius, suteikdama jai naujas, chirurgo nustatytas, laužiamąsias charakteristikas . Žmogaus akį galima pavaizduoti kaip optinę sistemą, analogišką fotoaparatui – tai lęšių sistema, sufokusuojanti vaizdą fotojuostoje. Tik akies atveju lęšio vaidmenį atlieka ragena (išgaubta skaidri akies dalis) ir lęšiukas (esantis akies viduje už rainelės), o vietoj fotojuostos – šviesai jautrios tinklainės ląstelės ant akies galinės sienelės.

Dažniausiai regos sutrikimus sukelia akies obuolio dydžio neatitinkanti ragenos ir lęšiuko optinė geba. Dėl to vaizdas fokusuojamas prieš tinklainę (trumparegystė) arba už tinklainės (toliaregystė). Kai vaizdas tiksliai sufokusuojamas ragenoje, gaunamas maksimaliai ryškus ir aiškus atvaizdas; būtent tai ir užtikrina regos korekcija lazeriu.

Šis metodas pasižymi patikimais, stabiliais, prognozuojamais rezultatais bei trumpu reabilitacijos laikotarpiu. Kasmet pasaulyje atliekama apie 2 mln. tokių operacijų.

Be Lasik metodo, taip pat naudojami EPI-Lasik, PRK, Lasek ir kt. metodai.

Atlikdamas operaciją Lasik metodu, chirurgas specialiu aparatu nuo ragenos atskiria ląstelių sluoksnį – vos keleto mikronų storio lopelį, taip suformuodamas paviršių, kuris bus veikiamas lazerio spinduliu. Tinkamai sufokusavus spindulį, savo darbą pradeda lazeris. Tuo metu pacientas mato įvairiaspalves švieseles; nemalonių pojūčių, faktiškai, nejaučiama. Po 1,5 min. lazeris baigia darbą. Operacijos pradžioje atskirtas ragenos lopelis grąžinamas į savo vietą. Veikiamos natūralaus, dėl osmosinio skirtumo susidarančio slėgio, ląstelės be jokių siūlių. Chirurgas baigia operaciją, patikrindamas akies būklę plyšine lempa.

Kokias atvejais rekomenduojama regos korekcija lazeriu

  • Trumparegystė iki – 12,0 D
  • Toliaregystė iki + 4,0 D
  • Astigmatizmas ± 5,0 D
  • Stabilus regėjimas per pastaruosius vienerius metus
  • Pacientas neserga katarakta, glaukoma ir kitomis akių ligomis
  • Paciento amžius nuo 18 iki 45 metų.

Būna išimčių, susijusių su akies fiziologijos ypatumais.

Šios indikacijos gali keistis, priklausomai nuo paciento ištyrimo rezultatų.

Kokias atvejais regos korekcija lazeriu neatliekama (kontraindikacijos)

  • Amžius iki 18 metų ir virš 45 metų
  • Regėjimo nestabilumas
  • Plona ragena
  • Akių ligos
  • Bendrosios sunkios organizmo ligos
  • Nėštumas
  • Žindymo laikotarpis

Svarbu atsiminti.

 

Pacientas pastebi pagerėjusį regėjimą iškart po operacijos. Per keletą valandų (priklausomai nuo individualios reakcijos) pacientas jau pradeda matyti žymiai geriau, nei iki operacijos. Galutinai regėjimas stabilizuojasi po keleto mėnesių.

Operacija atliekamas su vietine anestezija, nemalonūs pojūčiai jos metu minimalūs.

Vienos akies lazerinė korekcija trunka vidutiniškai tik 1,5 min.!

Jau sekančią dieną po lazerinės korekcijos operacijos galima dirbti kompiuteriu ir sportuoti. Dėl operacijos pacientui nebūtina imti atostogų arba biuletenio.

Komplikacijų po šio tipo operacijų tikimybė minimali. Pabloginti arba juo labiau, prarasti regėjimą, praktiškai, neįmanoma, o didžiulė gydytojų patirtis, dešimtmečiais skaičiuojamas jų chirurginio darbo stažas – geriausia profesionalaus operacijos atlikimo garantija.

  • Lazerio aparate įmontuota sistema, sekanti paciento akių būklę.
  • Lazerinių spindulių pagalba ypač jautri sistema reaguoja į menkiausią judesį ir akimirksniui prie jo prisiderina. Tokiu būdu užtikrinamas aukščiausias operacijos saugumo ir patikimumo lygis.