Žinomas oftalmologas konsultuos klaipėdiškius dėl kataraktos operacijų

blog_v_kilius_small
2020 m. sausio 17 dieną, penktadienį Klaipėdoje lankysis žinomas Medicinos diagnostikos ir gydymo centro akių ligų gydytojas oftalmologas Vaidas Kilius. Gydytojas konsultuos klaipėdiškius ir aplinkinių miestų gyventojus, kuriems diagnozuota katarakta ir reikalinga kataraktos operacija.

Kas yra katarakta?

Katarakta – akių ligų gydytojų, oftalmologų, praktikoje dažnai pasitaikanti liga, pasireiškianti akies lęšiuko drumstėjimu, dėl kurio reikšmingai prastėja žmogaus regėjimas. Pagrindinis kataraktos simptomas – pamažu blogėjantis regėjimas abiem ar viena akimi. Žmogus pastebi, kad daiktai tapo neryškūs, jis mato lyg pro rūką ar matinį stiklą, daiktai gali dvejintis, pasidaro sunku vairuoti automobilį tamsiu paros metu, sunkiau matyti saulėtą dieną, nebetinka anksčiau nešioti akiniai. Ligai progresuojant, regėjimas vis blogėja, kol galiausiai žmogus pradeda skirti tik šviesą nuo tamsos. Ilgai nesigydant, gali padidėti akispūdis, susergama glaukoma.

Ne tik vyresnio amžiaus žmonių liga

Dažniausiai šis susirgimas siejamas su vyresnio amžiaus žmonėmis, mat akies lęšiuko drumstėjimą lemia sulėtėję medžiagų apykaitos procesai. Tačiau, pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojo oftalmologo Vaido Kiliaus, šis susirgimas nėra išskirtinai brandaus amžiaus žmonių liga, ji gali pasireikšti ir ankstyvoje jaunystėje, ir net kūdikystėje.

„Dažnai manoma, kad katarakta – vyresnio amžiaus žmonių susirgimas, nulemtas neišvengiamų senėjimo procesų. Tačiau gydytojų praktika rodo, jog šis sutrikimas gali pasireikšti net kūdikiams – ji gali būti įgimta, nulemta įvairių sisteminių, akių ligų ar traumų. Įtakos turi ir kenksmingi aplinkos veiksniai“, – pasakoja gydytojas Vaidas Kilius. Jo teigimu, pasitaiko atvejų, kai žmonės su šiuo susirgimu gyvena nuo vaikystės ar ankstyvos jaunystės, ilgus metus nešioja vis stipresnius akinius ir mano, jog prastėjantis regėjimas neišvengiamas.


Nesudėtinga operacija sugrąžina gerą regėjimą

Katarakta yra gydoma atliekant operaciją. Nors pats žodis operacija, skamba kaip itin sudėtinga procedūra, šiuolaikinė medicina leidžia operuoti kataraktą ne tik efektyviai ir greitai, bet ir nesukeliant didelių nepatogumų pacientui.

„Operacijos metu ultragarsu susmulkinamas sudrumstėjęs akies lęšiukas, kuris pakeičiamas nauju dirbtiniu. Pati operacija trunka nuo pusvalandžio iki valandos, jos metu net nėra taikoma bendrinė nejautra. Tačiau nepaisant to, kad operacijos metu žmogus išlieka budrus, taikant vietinę nejautrą procedūros metu jis nejaučia jokio skausmo. Dar tą pačią dieną, praėjus kelioms valandoms po operacijos, pacientas išleidžiamas toliau sveikti namuose, o jau kitą dieną, nuėmus specialų akies tvarstį juntamas regėjimo pagerėjimas. Skaičiuojama, kad atlikus tokią operaciją net 95 proc. žmonių atgauna 50-100 proc. regėjimo, jei nėra gretutinių akies ligų“, – pasakoja gydytojas oftalmologas Vaidas Kilius, vien Medicinos diagnostikos ir gydymo centre atlikęs daugiau kaip 300 kataraktos operacijų.


Konsultuos Klaipėdos VNT medicinos centre

2020 m. Sausio 17 d., 10-14 val.

Trečią naujų metų penktadienį patyręs akių mikrochirurgas Vaidotas Kilius atvyks į Klaipėdą. Sausio 17 d., 10-14 val. Klaipėdos VNT Medicinos centre V. Kilius konsultuos pacientus, kuriems įtariama katarakta ir atsakys ar reikalinga kataraktos operacija. Norintys pasikonsultuoti su gydytoju kviečiami registruotis iš anksto telefonu +370 611 35888, +370 (46) 433 435.

Nusiųskite tai draugui
Sveiki! Jums tai gali būti įdomu: