Nemokami kalendoriniai skiepai

2020-02-03
VAIKAI, PRIREGISTRUOTI PAS ŠEIMOS GYDYTOJĄ, NEMOKAMAI SKIEPIJAMI PAGAL LR SAM 2006-11-28 D. ĮSAKYMU NR. V-1006 PATVIRTINTĄ PROFILAKTINIŲ SKIEPIJIMŲ KALENDORIŲ.
Vaikų ir suaugusiųjų skiepijimas – pats patikimiausias apsaugos nuo potencialiai pavojingų ligų būdas. Imunizacijos metodas taikomas jau seniai. Prieš keletą šimtmečių žmonijai susidūrus su daugybę gyvybių nusinešusiomis ligomis, daugelyje pasaulio šalių skiepijimas tapo valstybine gyventojų sveikatos apsaugos programa.

Skiepų veikia, įvedant į organizmą susilpnintų ligos sukėlėjų. Patekę į kraują, jie suformuoja imunitetą ligai, nuo kurios buvo skiepijama. Imuninė sistema, reaguodama į įvestą ligos sukėlėją, gamina specialų baltymą –antikūnį, kuris ilgai išlieka organizme. Pakartotinai susidūrus su šia liga, ja nesusergama, arba sergama žymiai lengvesne forma.

Mūsų šalyje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių, pagrindinis dėmesys ir finansavimas iš valstybės biudžeto fondų skiriamas vaikų imunizacijai.

Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių, pagal kurį atitinkamo amžiaus vaikai ir paaugliai nemokamai skiepijami poliklinikose pagal gyvenamąją vietą.


Visą informaciją apie nemokamus skiepus galite gauti pas šeimos gydytoją.

Nemokami kalendoriniai skiepai suaugusiesiems

Valstybė papildomai finansuoja nemokamą suaugusiųjų, dėl turimų ligų priskirtinų rizikos grupei, skiepijimą.
Visą informaciją apie nemokamus skiepus galite gauti pas šeimos gydytoją.