Psichologinė pagalba suaugusiesiems ir vaikams.

Susirgę ar pajutę fizinius skausmus, kreipiamės į gydytojus ir dažniausiai jau numatome gydymo eigą – gydytojas mus apžiūrės, paskirs tyrimus, teks atlikti kokias nors procedūras, bus paskirti vaistai ir pan. Apsilankymas pas psichologą būtų labai panašus – jis stengsis išsiaiškinti, kokios bėdos Jus atvedė, stengsis suprasti Jūsų būseną, pasiūlys ir keletą tyrimų. Tačiau, jeigu gydytojo kabinete pacientams dažniausiai tenka pasyvus vaidmuo, jie laukia nurodymų ir receptų ir, iš esmės, mažai dalyvauja gydymo procese, tai psichologas skatins Jus kuo aktyviau jame dalyvauti.

Taigi, labai svarbi psichologinės pagalbos dalis – paties kliento aktyvumas, noras gilintis į save ir tikėjimas, kad bendras darbas su psichologu gali padėti keistis. Ne vienas žmogus jaučiasi nelaimingas, bet susitaiko su tokia būsena.

Tačiau profesionali psichologinė pagalba gali labai palengvinti gyvenimą, padėti susigaudyti sudėtingoje situacijoje, kurioje žmogus atsidūrė, ir surasti išeitį iš nemalonios padėties.

nes visuomenėje vyrauja nuomonė, kad į psichologą pagalbos kreipiasi tik silpni ir ligoti žmonės, o stiprus žmogus turi pats spręsti savo problemas ir įveikti sunkumus savarankiškai. Tačiau profesionali psichologinė pagalba gali labai palengvinti gyvenimą, padėti susigaudyti sudėtingoje situacijoje ir surasti išeitį iš nemalonios padėties.

Psichologo užduotis

Psichologas gali padėti išgyventi krizę, geriau susivokti savyje, įveikti beviltiškumo ir bejėgiškumo jausmus, spręsti tarpasmeninius konfliktus, efektyviau tvarkytis su stresu, geriau suprasti susiklosčiusią situaciją ir priimti sprendimą.

Psichologinis konsultavimas padeda žmogui plačiau pažvelgti į savo gyvenimišką situaciją, naujai įvertinti savo vaidmenį tame, kas vyksta, ir, tokio naujo požiūrio dėka keisti savo elgesį.

Rekomendacijos tėvams


Labai svarbu, kad tėveliai laiku pastebėtų savo vaikų psichologines problemas, nes laiku suteikta pagalba gali pakeisti vaiko vidinį pasaulį, suteikti pasitikėjimo savimi ir jėgų kilti gyvenimo laiptais.

Taip pat reikia suprasti, kad neverta tikėtis rezultatų iš vienos konsultacijos. Psichologinė pagalba – tai procesas. Psichologas turi susigaudyti Jūsų gyvenimo situacijoje, įvertinti Jūsų emocinę būseną, sukurti tokią atmosferą, kurioje Jūs galėsite kuo labiau atsiskleisti.

Kreiptis į psichologą yra visiškai normalu ir žmogiška, tai ne silpnumo, o stiprybės ženklas, nes rodo pasiryžimą kažką keisti savo gyvenime.