Tai viena dažniausiai pacientų pageidaujamų paslaugų. Protezavimas neišvengiamas netekus danties, kai jį stipriai pažeidžia ėduonis, kai nudyla ar nukenčia dėl traumos ar ligos, danties nebeįmanoma atkurti plombuojant. Ortopedinės odontologijos specialistai dantų rekonstravimo būdu atkuria burnoje trūkstamus dantis ir pagerina esamų dantų būklę. Protezu galima rekonstruoti pavienius dantis ar dantų grupę. Specialios keramikos masės tiek fizinėmis, tiek estetinėmis savybėmis yra artimos sveiko danties audiniui, todėl atrodo estetiškai. Dažniausiai ortopedinis gydymas yra paskutinis viso gydymo eigoje, todėl pabaigus jį, pacientas gali džiaugtis sveika ir gražia šypsena.


Dantų protezai ir jų rūšys

Dantų protezavime gydymo metodai parenkami atsižvelgiant į paciento poreikius, lūkesčius ir norus. Pacientas gali rinktis tarp dviejų dantų protezų rūšių – fiksuotų protezų ir išimamų


Fiksuoti dantų protezai

(vainikėliai, daliniai vainikėliai, venyrai, tiltai ant dantų ar implantų) pritvirtinami prie likusių žmogaus dantų burnoje ar jo dantų implantų (dirbtinių dantų šaknų, kurios įsukamos vietoj netektų dantų ir tarnauja kaip atrama protezui) ir nėra išimami. Šių dantų protezų tikslas – kad pacientas jaustųsi taip, kaip su savais dantimis.

1

Cirkonio oksido keramikos vainikėliai

itin estetiški ir tvirti bemetalės keramikos protezai, kurie susideda iš cirkonio keramikos karkaso, padengto porceliano sluoksniu. Tinka visiems dantims atkurti ir atrodo estetiškai patraukliausiai;

2

Lietas vainikėlis

gaminamas iš tauriųjų ir netauriųjų metalų lydinio. Šie vainikėliai yra labai stiprūs ir atsparūs, tačiau dėl estetinių priežasčių (yra metalo spalvos) jie rekomenduojami tik krūminiams dantims protezuoti;

3

Bemetalės keramikos vainikėlis

atrodo kaip natūralus dantis, tačiau nėra toks tvirtas, kaip metalo keramikos ar cirkonio keramikos protezas. Naudojamas tik priekinių dantų srityje;

4

Metalo keramikos vainikėlis

susideda iš tauriųjų ar netauriųjų metalo lydinio karkaso ir keramikos apdailos. Toks protezas atrodo gražiai, gerai funkcionuoja, tačiau yra nepralaidus šviesai ir atrodo ne taip natūraliai, kaip bemetaliu pagrindu pagaminti protezai. Metalo keramikos protezais rekomenduojama protezuoti krūminius dantis.

Išimami dantų protezai

Šiuolaikiniai išimamieji protezai gali būti įvairių konstrukcijų ir tipų. Išimamieji protezai naudojami, kai netenkama visų arba dalies dantų. Išimami protezai siūlomi tada, kai nėra galimybės protezus fiksuoti ant dantų ar implantų, arba žmogus neturi pakankamai lėšų fiksuotiems protezams. Fiksuotų protezų kaina yra aukštesnė nei išimamų, tačiau turint galimybę rekomenduotume rinktis dantų protezavimą fiksuotais protezais. Šie protezai yra artimiausi natūraliems dantims.

Dantų plokštelės

Dantų plokštelės – tai bene dažniausiai naudojami išimami dantų protezai. Paprasta plokštelė gaminama iš rausvo plastmasinio pagrindo ir baltų dantų. Siekiant, kad protezai geriau laikytųsi, galima pridėti kabliukų, kurie kabinami ant nuosavų dantų.

Minkštos (elastinės) dantų plokštelės

Minkšta dantų plokštelė – tai konstrukcija, kurios dėka galima pakeisti kelis trūkstamus dantis. Pagrindinis skirtumas tarp standartinių ir minkštų dantų plokštelių yra tas, jog elastinės plokštelės yra gaminamos minkštu elastinu pagrindu ir yra patogesnės. Taip yra todėl, nes nuo burnos ertmės šilumos protezas tampa lankstus ir lengvai prisitvirtina burnoje.

Lanko atraminiai protezai

Lanko atraminiai protezai pasižymi trumpu adaptaciniu periodu ir jų fiksacija geresnė lyginant su plokšteliniais protezais. Šie protezai turi ploną metalo pagrindą bei tvirtinami kabliukais ar užraktais prie sveikų paciento atraminių dantų.

Trumpai apie dantų protezavimo paslaugų teikimą ir išlaidų kompensavimą


Nuo 2021-01-01d. UAB „VNT Medicinos centre“ teikiamos dantų protezavimo paslaugos, kompensuojamos iš PSDF! Vadovaujantis teisės aktais kompensuojama dantų protezavimo suma gali būti panaudota po burnos paruošimo protezavimui. Burnos paruošimas atliekamas pas mūsų profesionalius gydytojus odontologus.
Papildoma informacija teikiama telefonu +370 61135888; + 370 61417500 arba el.paštu: registratura@vntmedicina.lt


Ir dar šiuo metu galioja nustatyta dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarka tam tikrų kategorijų piliečiams:


Daugiau

GYDYTOJAI

SVETLANA BRODSKIENĖ

Odontologė


DMITRIJ BATIUTOV

Odontologas


JOLANTA POŠKIENĖ

Odontologė


KAS DABAR DIRBA?

Šiandien: Antradienis,00:48, gruodžio 05 d., 2023 m.
Odontologija: dabar dirba

Šiandien yra poilsio diena arba jau ne darbo valandos: priėmimo nėra.