Dėl kokių priežasčių dažniausiai kreipiamasi į neurologą?


Į gydytoją dažnai kreipiasi pacientai, besiskundžiantys chronišku nuovargiu, galvos svaigimu, „ūžesiu" galvoje ar ausyse, alpimu ir būsenomis prieš nualpstant, sumažėjusia dėmesio koncentracija, atminties sutrikimais, dažnais galvos skausmais, dirglumu, miego sutrikimais, nerimu, nemiga. Pacientus dažnai vargina tokie gerai žinomi periferinę nervų sistemą pažeidžiantys susirgimai, kaip radikulitai ir neuralgija. Šias ligas lydi stiprūs skausmai, jos yra viena iš dažnesnių laikino nedarbingumo priežasčių. Taip pat kreipiamasi dėl įvairios kilmės nugaros skausmų, epilepsijos priepuolių, judėjimo sutrikimų, ribotos judesių amplitudės, tarpslankstelinių diskų išvaržų, galvos ir stuburo smegenų auglių.

Kita, ne taip plačiai paplitusi, tačiau labai pavojinga patologija, su kuria tenka susidurti neuropatologui – tai ūmus smegenų kraujo apytakos sutrikimas (insultas), kurio metu nutrūksta smegenų srities, normaliai nebeaprūpinamos krauju, veikla. Dėl to sutrinka (pilnai arba iš dalies, laikinai arba visam laikui) funkcijos, kurias kontroliavo pažeistoji smegenų sritis. Taip atsiranda įvairios paralyžiaus rūšys, jutiminiai ir kalbos sutrikimai.

Kas sudaro gydytojo konsultaciją?

Konsultuodamas Jus ar Jūsų artimuosius, gydytojas diagnozuoja centrinės ar periferinės nervų sistemos funkcijų sutrikimą sukėlusią ligą ir sudaro jos gydymo planą, nustato, kokia nervų sistemos sritis buvo pažeista, taip pat skausmų pobūdį ir nedarbingumo laipsnį, bei geriausią ir greičiausią būdą ligai įveikti. Jei būtina, atliekami papildomi tyrimai: kompiuterinis galvos smegenų arba stuburo tyrimas, elektrokardiografija, akių dugno tyrimas, laboratoriniai tyrimai ir kt.

Registruotis pas gydytoją neurologą galite internetu per e-pacientas.lt

Paskiriant tokius tyrimus, Jūs gausite siuntimą pas atitinkamos srities specialistą.
Gydytojo priimamasis yra antrajame klinikos aukšte. Paskambinę į registratūrą, galite pasinaudoti liftu. Savo automobilį galite palikti nemokamoje stovėjimo aikštelėje prie įėjimo į mūsų kliniką.