GYDOMASIS KŪNO IR VEIDO MASAŽAS

VISCERALINĖ TERAPIJA

Gero raumenų, sąnarių, raiščių ir sausgyslių masažo tеrapinis poveikis žymiai stipresnis, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Nepaisant milžiniškų šiuolaikinės medicinos ir farmakologijos galimybių gydyti, praktiškai, bet kurias ligas, vis tik išlieka tikimybė, kad pasireikš šalutinis gydymo poveikis. Tuo tarpu gydomieji ir profilaktiniai masažai , su minimaliais indikacijų apribojimais, gali būti taikomi labai plačiai: chirurgijoje, ortopedijoje, terapijoje, kosmetologijoje, neurologijoje ir kitose medicinos srityse.

Profesionalus gydomasis masažas daro didžiulį poveikį kraujotakos ir limfinei sistemai. Puikiai žinomas teigiamas masažo poveikis nervų sistemai: pagerėja miegas, sumažėja įtampa, pagerėja nuotaika, o stuburo kaklo srities masažas pagerina galvos smegenų aprūpinimą krauju ir padeda išsaugoti gerą klausą bei regėjimą, taip pat stimuliuoja normalų širdies darbą. Ypač rekomenduotinas gydomojo masažo kursas savijautai pagerinti žmonėms su žemu arteriniu spaudimu.

Nepamirškite, kad masažas puikiai stimuliuoja medžiagų apykaitą, tinkamai subalansuoja skysčių nutekėjimą ir druskų šalinimą iš organizmo, suaktyvindamas raudonųjų kraujo kūnelių ir hemoglobino gamybą – dėl to pagerėja savijauta, pajuntamas energijos antplūdis. Gerai atliktas masažas gerina odos būklę, riebalinių ir prakaito liaukų, kraujagyslių ir nervų galiukų funkcijas.


ATLIEKAMŲ MASAŽŲ RŪŠYS :

1
GYDOMASIS MASAŽAS
Turi akivaizdų teigiamą poveikį organizmui ir ypatingai rekomenduotinas dirbantiems sėdimą darbą. Gydomasis masažas labai naudingas, sergant atramos-judėjimo sistemos ligomis, periferinės nervų sistemos susirgimais, esant raumenų skausmams, kuriuos dažnai lydi sąnarių nelankstumas ir ribota judesių amplitudė, po atliktų operacijų; jis taip pat naudingas, sergant širdies kraujagyslių sistemos ligomis, atsiradus sąstovio ir kt. procesams mažojo dubens srityje pas vyrus ir moteris; rekomenduotinas asmenims, turintiems vidaus organų ir kvėpavimo sistemos sutrikimų. Masažas turi būti atliekamas griežtai reguliariai, ne rečiau, kaip 3 kartus per savaitę, priešingu atveju rezultatas gali būti visai ne toks, kokio tikimasi. Pilną masažo kursą sudaro nuo 12 iki 18 procedūrų.
2
KLASIKINIS MASAŽAS
Dažnai naudojamas estetinėje medicinoje, siekiant sulieknėti, pagerinti savijautą, taip pat po sumušimų, traumų arba profilaktiškai. Net ir neilgai trunkantis masažas padidina audinių tonusą ir elastingumą, pašalina skausmą ir raumenų įtampą, pagerina kraujo apytaką ir medžiagų apykaitą, nuima spazmus, atstato sąnarių judrumą, kūno tonusą ir grąžina puikią savijautą. Pašalinus iš sąnarių juose susikaupusias kenksmingas medžiagas ir numalšinus uždegiminius procesus, pagerėja sąnarių judrumas.
3
ATPALAIDUOJANTIS
Tai masažo rūšis, sėkmingai taikoma neurologiniams ir psichologiniams negalavimams, nemigai, nerimastingumui gydyti. Skiriamas, esant aktyviam, stresiniam gyvenimo būdui, dideliems psichoemociniams krūviams. Gydomojo masažo metu gali būti naudojami gydomieji ir aromatiniai tepalai. Teisingai parinkta masažo technika padeda pagerinti kraujotaką ir limfos nutekėjimą iš vidaus organų ir audinių, stimuliuoja biologiškai aktyvių medžiagų, sustiprinančių organizmo apsaugines jėgas ir nuimančių įtampą, išskyrimą į kraują. Masažo technika pagrįsta apskritimo, spiralės formos judesiais ir glostymais, veikiančiais kūną nuo galvos ir kaklo iki uodegikaulio, galūnių ir atgal. Šios masažo metu specialistas, siekdamas reikiamo poveikio, kaitalioja minkštus ir lengvus judesius su intensyviais, darančiais gilų poveikį audiniams, o per juos ir nervų bei limfinei sistemai, judesiais.
4
KŪNO MASAŽAI PAGAL RYTŲ METODUS
Taikant Rytų masažo metodus, veikiami biologiškai aktyvūs kūno taškai, kanalai ir meridianai. Toks masažas ne tik suteikia didžiulį malonumą, bet ir pasižymi puikiu gydomuoju poveikiu. Jis naudojamas, siekiant atstatyti organizmo balansą, energiją ir pusiausvyrą, kurių dėka žmogus ilgai nesensta, išlieka jaunas ir sveikas. Atspindžio principu veikiant aktyvius organizmo taškus, esančius kojų, ausų kriauklių, delnų ir t.t. projekcijose, atstatoma ir vidaus organų, ir viso organizmo pusiausvyra. Rytų masažo metodų tikslas – išvalyti kraują, prisotinti jį deguonimi ir pagerinti kraujo apytaką. Siekiant reikiamo rezultato, masažo metu gali būti naudojamos plokštelės su pusbrangiais akmenimis.
5
JAUNINANTIS VEIDO MASAŽAS “GUA-SHA” , pasižymintis nuostabiu liftingo efektu
Veido masažas “Amžina jaunystė” atliekamas pagal nuostabų Rytų metodą, sužadinantį gyvybines jėgas ir leidžiantį organizmui įsijungti savo atsijauninimo mechanizmą. Atliekant šį masažą, veikiami ne tik veido audiniai, bet ir – atspindžio principu – visas organizmas. Masažo rezultatai tiesiog stulbinantys: veido oda atgauna spindesį ir švytėjimą, pagerėja kraujotaka ir limfos nutekėjimas, pranyksta veido pabrinkimas. Po procedūrų kurso sustiprėja veido raumenys, atsistato tonusas ir veido kontūrai. Masažas skatina odos regeneraciją, nes jo metu gaminasi kolagenas, kuris suteikia odai elastingumo ir ją atjaunina. Masažuojant veidą, daromas taškinis poveikis biologiškai aktyvioms projekcinėms organizmo zonoms; tokiu būdu pacientas procedūros metu gauna “malonų papildomą priedą” – ne tik atjauninamas veidas, bet ir sureguliuojamas vidaus organų darbas, užtikrinantis mūsų organizmo balansą ir harmoniją.
MASAŽAS REKOMENDUOTINAS, SERGANTIEMS ŠIOMIS LIGOMIS:


širdies ir kraujagyslių ligos: išeminė širdies liga, po miokardo infarkto, miokardo distrofija, infekciniai alerginiai miokarditai, širdies ydos, arterijų ir venų ligos ir kt.;

atramos-judėjimo aparato ligos ir traumos: distrofiniai procesai sąnariuose, stuburo ligos, sutrenkimai, raiščių ir raumenų patempimai, plokščiapadystė, laikysenos defektai ir kt.;

kvėpavimo organų ligos: bronchitai, bronchinė astma remisijos stadijoje ir kt.;

periferinės nervų sistemos ligos ir traumos: radikulitai, Parkinsono liga ir kt.;

medžiagų apykaitos sutrikimai: nutukimas, diabetas, podagra;

centrinės nervų sistemos ligos ir traumos: nervų sistemos traumos, spastiniai ir vangūs paralyžiai. I ir II laipsnio cerebrinė aterosklerozė, cerebrinis paralyžius ir kt.;

lėtinės virškinimo organų ligos: gastritai, opinė liga, kepenų ir tulžies pūslės ligos ir kt.;

odos ligos: plaukuotosios galvos dalies seborėja, psoriazė, neurodermitas ir kt.;

masažas rekomenduotinas ir sutrikus miegui, galvos skausmų gydymui, esant padidintam jautrumui, lytiniam silpnumui ir kitais atvejais.


MASAŽAS NEREKOMENDUOJAMAS, ESANT ŠIOMS BŪKLĖMS:


venų arba arterijų uždegimai, trombozė, varikozinis venų išsiplėtimas, periferinių kraujagyslių aterosklerozė;

kraujo arba širdies nepakankamumas;

hipertoninės ir hipotoninės krizės;

aukšta temperatūra, ūmus uždegimas;

alergija, hemoraginiai ar kiti išbėrimai;

mėnesinių metu;

įvairios odos, nagų, plaukuotosios dalies grybelinės, infekcinės ar nežinomos kilmės ligos; pūlingi procesai (nepriklausomai nuo jų lokalizacijos);

limfinių liaukų, limfagyslių uždegimai;

onkologinės ligos;

aktyvi tuberkuliozės forma bei venerinės ligos;

pilvo ertmės organų ligos.