Krūties ligos: diagnostika ir šiuolaikiškas gydymas

Moters organizmas jautriai reaguoja į savų fiziologinių procesų pokyčius, kuriuos gali nulemti įvairūs veiksniai. Moters sveikatai kyla pavojus dėl blogos ekologinės aplinkos, stresinių situacijų, kontraceptinių preparatų vartojimo, kenksmingų įpročių ir normalaus gyvenimo režimo stokos. Šiandien medicina konstatuoja – krūties ligos yra gana dažnas šiuolaikinės moters atributas. O šio reiškinio priežastys atsiranda ne tik dėl naujų gyvenimo ir tempo taisyklių, bet ir dėl infekcijų, endokrininės sistemos veiklos sutrikimų bei įvairių krūties traumų. Dėl to gali išsivystyti banali mastopatija, atsirasti gerybiniai navikai, taip pat krūties onkologinės ligos.

Mes prisijungiame prie Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijų ir raginame moteris periodiškai pačioms apžiūrėti savo krūtis, o jei kils abejonė ar bent menkiausias įtarimas dėl krūties pokyčių, neužsiimti savigyda ir neatidėlioti vizito pas gydytoją-mamologą.

VNT Medicinos centre - ankstyvoji ligų diagnostika

Medicininė patikra yra sėkmingesnė, jeigu ją atlieka patyręs gydytojas ir pripažintas savo srities ekspertas. Klaipėdoje, VNT Medicinos centre, yra specializuotas ir gerai įrengtas kabinetas, kuriame pagalbos sulaukia daugelis mūsų miesto gyventojų bei atvykusiųjų ir kuriame priima aukščiausios kategorijos gydytojas, krūtų onkochirurgas, mamologas gyd.Pranas Šniuolis, sukaupęs 30 metų darbo patirtį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Darbe įgydamas ir kaupdamas profesionalumą, gydytojas papildomai mokėsi ir stažavosi JAV, Izraelyje, Italijoje, Vokietijoje, Anglijoje ir gavo tarptautinius sertifikatus. Užsirašiusi į priėmimą, galite be baimės ir maksimaliai patogiai atlikti profesionalų tyrimą ankstyvam krūtų ligų diagnozavimui ir gydymui.

Gydytojas konsultuoja pacientes dėl krūtų onkologijos, taip pat – kitų chirurginių bei onkologinių ligų. Atlieka ultragarsines ir kitas diagnostikos procedūras, regioninę anesteziją, jei būtina, ima audinių mėginius biopsijai, atlieka nuskausminančias blokadas, išima pooperacinius siūlus, atveria abscesus bei atlieka kitas chirurgines procedūras. Konsultuoja pacientes po operacijos bei stebi jų būklę. Priėmimo metu gydytojas išmokys savo pacientes teisingai pasitikrinti krūtis, paaiškins, į ką būtina atkreipti dėmesį ir kokiais atvejais reikia pakartoti tyrimą. Mūsų gydytojas Jus apžiūrės, padės ir atsakys į visus Jus neraminančius klausimus, taip pat pasistengs surasti profesionalų Jūsų problemos sprendimą, per trumpiausią laiką ir optimaliausiu būdu.

Mastopatijos ir onkologinių ligų diagnostika krūtų ultragarsiniu tyrimu Klaipėdos VNT Medicinos centre padeda daugeliui moterų atgauti tikėjimą rytdiena, sveikatą ir asmeninės laimės viltį.

Savo darbe gydytojas taiko inovatyvius metodus, pelniusius aukščiausius įvertinimus pasaulinėje medicinos praktikoje.

Kada reikia kreiptis į gydytoją mamologą?

Mes rūpinamės Jūsų sveikata ir rekomenduojame kiekvienai moteriai išsiugdyti įprotį reguliariai atlikti profilaktinį sveikatos patikrinimą. Dar daugiau – būtina suskubti pas gydytoją, jeigu atsiranda nemalonūs pojūčiai krūtyse. Priežastys nedelsiant apsilankyti medicinos įstaigoje:

 • paties spenelio ar jo aureolės deformacija;
 • skausmas krūtyje;
 • ištinę limfmazgiai (taip pat – pažastyse);
 • atsiradę mazgeliai, nejudantys palpuojant;
 • skausmingi sukietėjimai;
 • bet kokios išskyros iš spenelio;
 • įtrūkimai ir šašai ant jo paviršiaus;
 • odos hiperemija.

Nustačius bet kokius pokyčius, svarbu suprasti – abejotinuose šaltiniuose neverta ieškoti atsakymo į klausimą „kaip tai gydyti?“. Tik praktikuojantis patyręs gydytojas gali teisingai įvertinti atsiradusių pokyčių simptomus bei požymius, laiku diagnozuoti ligą ir paskirti efektyvų gydymo būdą.

Krūtų pažeidimų rūšys

Specialistai skirsto moters krūties (pieno liaukos) patologinius pokyčius į tris grupes – mastitai, mastopatija ir onkologija.

Uždegiminis mastitas.

Atsiranda, kai infekcija papuola per pažeistą spenelio odos paviršių (dažniausiai – žindymo laikotarpyje). Būdingi stiprūs skausmai krūties srityje, sukietėjimai, aukšta temperatūra ir drebulys.


Mastopatija.

Priskiriama gerybinių navikų kategorijai, daugiausia dėl hormonų pusiausvyros sutrikimų. Krūtų mastopatijos požymiai:


 • maudžiantis skausmas (sustiprėja prieš mėnesines);
 • išskyros (skaidrios, baltos arba žalsvos) iš spenelių;
 • skausmingi sukietėjimai;
 • nedidelių mazgelių ir darinių atsiradimas (fibrocistinė ligos forma).

Savalaikė mastopatijos diagnostika padeda išvengti rimtų problemų. Tai ypač aktualu vyresnio amžiaus moterims, nes menopauzės metu gerybiniai augliai neretai pereina į piktybinę fazę.

Krūties vėžys.

Tarp onkologinės ligos simptomų – ir sukietėjimai, ir skausmas, ir išskyros iš spenelių. Todėl bet kuris iš aukščiau išvardintų simptomų turi būti priežastis apsilankyti pas gydytoją. Bijoti ir tikėtis blogiausios diagnozės nereikia, nes šiandieniniai gydymo metodai sėkmingai susidoroja su onkologinėmis problemomis ir duoda puikų rezultatą. Ypač tais atvejais, kai liga neužleista ir išaiškinta ankstyvojoje stadijoje.


Efektyvus diagnostikos metodas

Gydytojo profesionalumas ir šiuolaikiška VNT Medicinos centro įranga leidžia atlikti greitą ir kokybišką tyrimą. Moterims padeda aukšto lygio specialistai, išmanantys naujausius gydymo metodus. Po privalomos pradinės pacientės krūtų ir regioninių limfmazgių patikros dažniausiai atliekamas ultragarsinis tyrimas.

Ultragarsinis tyrimas – tai labai informatyvus, visiškai nekenksmingas ir netraumuojantis organizmo metodas, skirtas nustatyti įvairias patologijas. Jo privalumas – ne tik didelė gautos informacijos apimtis, bet ir daugkartinio taikymo galimybė per ribotą laikotarpį. Kiekviena moteris, kuri rūpinasi savo sveikata ir nori atlikti ultragarsinį krūtų tyrimą Klaipėdoje, gali kreiptis į mūsų kliniką ir užsiregistruoti į priėmimą pas patyrusį specialistą.

Profilaktinės priemonės

Moteris gali sumažinti krūties ligų riziką reguliariai stebėdama savo krūtis bei lankydamasi pas gydytoją mamologą profilaktiškai ir dėl problemos nustatymo. Po 35 metų rekomenduojama kasmet atlikti ultragarsinį tyrimą ir mamogramą; nesivilioti soliariumu, vengti peršalimo ir pernelyg aktyvių saulės spindulių. Išsaugoti sveikatą padės kenksmingų įpročių atsisakymas, racionali mityba ir teisingai parinktos kontraceptinės priemonės.

Jei kilo įtarimų ir Jums reikalingas greitas, kokybiškas, šiuolaikiškas krūtų ligų diagnozavimas Klaipėdoje bei gydytojo onkochirurgo-mamologo pagalba, rekomenduojame kreiptis į aukščiausios kategorijos specialistus, dirbančius VNT Medicinos centre.

Nusiųskite tai draugui
Sveiki! Jums tai gali būti įdomu: