Akys – tikriausiai, viena iš didžiausių žmogaus organizmo paslapčių. Jos gali kalbėti, šaukti be žodžių, užjausti, ir visiškai nemoka meluoti. Kartais užtenka tik atidžiai pažiūrėti pašnekovui į akis, ir suprasite, ką jis nutylėjo. Sakoma, kad akys – sielos veidrodis. Mokslininkai iridologai visame pasaulyje stengiasi atskleisti šias paslaptis.

Apie iridodiagnostiką:

Ar tiesa, kad, pažiūrėjus žmogui į akis, galima nustatyti blogos savijautos priežastį ir netgi nurodyti sergantį (patologinį) organą?
Iridodiagnostika, kaip sveikatos būklės nustatymo pagal akies rainelę metodas, šiuolaikiniame pasaulyje santykinai jaunas mokslas. Nors… seniausių rankraščių duomenimis, šis tyrimo būdas buvo taikomas jau prieš 5 - 7 tūkst. metų. Manoma, kad akies rainelė – tai motinos-gamtos mums padovanotas ekranas. Šiuo metu daugelis mokslininkų JAV, Europoje, Rusijoje, Azijos šalyse taiko šį metodą ir užsiima jo plėtojimu. Tai unikalus, neįprastas, neskausmingas, tetrunkantis vos keletą minučių ir pakankamai informatyvus sveikatos būklės tyrimo būdas. Jis taip pat pravartus, renkantis profesijas, susijusias su dideliais fiziniais krūviais (sportininkams, lakūnams, jūreiviams ir t.t.), nes pakankamai tiksliai nustato organizmo ištvermingumo ir rezervinių jėgų lygį.
Kuo pagrįstas šis metodas?
Metodas pagrįstas taip vadinamu viscero-visceraliniu refleksu (t.y. signalo-impulso perdavimu iš sergančio organo į tam tikrą akies rainelės dalį); čia, kaip ir neurologijoje, apžiūros metu įvertinama vyzdžių reakcija į šviesą ir jų formos pasikeitimas; tai padeda nustatyti, koks nervų sistemos tipas – simpatinis ar parasimpatinis – dominuoja, kas nepaprastai svarbu, vertinant paciento sveikatos būklę. Kinų medicinoje naudojami visiems žinomi meridianai, tarpusavyje susiejantys tam tikrus organus. Tai kaip regioninė anestezija – atlikus injekciją stuburo srityje, galima operuoti kojas. Neurologijoje egzistuoja žinomos Zacharino-Heydo zonos, kurių dėka neurologas gali pakankamai tiksliai lokalizuoti procesą, nustatyti teisingą diagnozę ir paskirti gydymą.
Kaip įmanoma pagal tokią mažytę rainelę įvertinti viso organizmo būklę?
Nieko nuostabaus, paprastoje DNR molekulėje, kuri, savo ruožtu, yra milijoną kartų mažesnė, sukaupta daugelio kartų paveldima informacija, ir tai mums nekelia nuostabos.
Kaip nustatoma diagnozė?
Gydytojas iridologas per kelias minutes nustato rainelės tipą ir įvertina jos piešinio tankį, kurį nulemia žmogaus įgimtas genetinis tipas, išsiaiškina silpniausias (pažeidžiamas) vietas organų projekcijoje.
Tuo pat metu nustatoma, ar esama žymių, kurias reikėtų ištirti. Tai gali būti naujos, tik pradėjusios formuotis, arba akies rainelėje jau esančios, bet lyg „miegančios“ žymės, kurios atspindi genetinę informaciją apie potencialią riziką susirgti genetinėmis ligomis. Mes vadiname jas organo „genetinio silpnumo markeriais“.
Ką reiškia pigmentinės dėmės rainelėje?
Pigmentinės, arba taip vadinamos toksinės dėmės liudija apie autointoksikaciją, sukeltą egzogeninių arba endogeninių priežasčių, arba dėl nepakankamos eliminacijos (šalinimo), t.y. šalinimo, drenavimo sistemų funkcijos sutrikimų. Be to, toksinės dėmės gali rodyti genetinius organo funkcijos sutrikimus.
Ką mato gydytojas, tirdamas pacientą?
Gydytojas iridologas rainelėje nemato diagnozės, o tik tiriamo organo projekcijoje vykstantį procesą, t.y.:
kraujotakos sutrikimus, sąstovio reiškinius, kenksmingų toksinių medžiagų (bet kokios kilmės) kaupimąsi, kuris veda prie pavojingų ligų, tačiau kol kas nepasireiškia kliniškai.
Matomi ūminio arba chroniško uždegimo požymiai, distrofiniai pakitimai ir, kaip ir minėjau, galima nustatyti, ar esama toksinių procesų, atsiradusių dėl drenažinių funkcijų sutrikimo arba svetimos kilmės bakterijų, virusų sankaupos, organizme esančiais auglių skaidymosi produktų ir pan.
Išanalizavęs šių procesų visumą, požymių pasireiškimo lygį, ilgametę darbo patirtį turintis gydytojas gali laiku nustatyti diagnozę ir skirti profilaktinį gydymą. Gydytojo iridologo tikslas – aptikti ribinės būsenos, dar neišsivysčiusias ligas ir laiku nukreipti pacientą gydytis pas atitinkamos srities specialistą. Dažnai pakanka paskirti fitopreparatus ir apsiriboti kontroliniais tyrimais vieną-du kartus per metus.
Kokie dar ženklai nustatomi tyrimo metu?
Iš tikrųjų, ženklų spektras labai platus, jie skiriasi pagal savo išsidėstymą, atspalvį, spalvos intensyvumą, formą ir t.t. Kartais 3-4 ženklų grupė rodo tik vieno organo ar sistemos patologiją, ir atvirkščiai. Pavyzdžiui, visiems bet kurios specialybės gydytojams žinomas lipidinio žiedo aplink akies pakraštį (aplink rageną), sindromas. Manoma, kad tai rodo genetinį polinkį į padidintą cukraus kiekį kraujyje ir padidintą cholesterino kiekį (arba jau esantį sutrikimą), dėl kurio vystosi kraujagyslių aterosklerozė, padidėja jų trapumas, atsiranda cukrinis diabetas, hipotirozė, taip pat įvairūs kepenų susirgimai.
Tokiu atveju laiku paskirta profilaktinė fitoterapija, maitinimosi režimo pakeitimas ir užsiėmimai sportu gali užkirsti kelią šiems susirgimams arba palengvinti jų eigą.
Dėl hipodinamijos, t.y. nejudraus, sėdimo gyvenimo būdo, blogėja kraujo apytaka, atsiranda bendras nuovargis, prasta savijauta, nusilpsta regėjimas, skausmai ir šalčio pojūtis kojose, padidintas plaštakų jautrumas šalčiui ir pan.
Kodėl ne visada galima nustatyti ligą?
Pokyčiai žmogaus organizme ne visada vyksta greitai, todėl organo siunčiami į rainelės projekcinę zoną impulsai priklauso nuo to, kaip stipriai pasireiškia susirgimas ir kaip jis veikia organizmą. Minkštosios cistos, nedideli kompensuoti sąstovio reiškiniai ar gerybiniai, neuždegiminio pobūdžio procesai – kai jie neskausmingi ir nepažeidžia audinių – gali ir neatsispindėti akies rainelėje, nes tokie pokyčiai nesiunčia patologinių impulsų ir nekelia pavojaus organizmui. Tokiam pacientui gali būti pasiūlytas profilaktinis gydymas arba dažniau apsilankyti pas atitinkamus specialistus.
Kada ir kodėl Jūs pradėjote užsiiminėti iridodiagnostika?
Dar man studijuojant medicinos akademijoje, papildomuose fakultatyviniuose užsiemimuose, dėstytojai svarstė šiuos tyrimo metodus ir atkreipdavo į juos mūsų, studentų, dėmesį.
Pasirinkus akių gydytojo specialybę, žinoma, norėjosi pažvelgti į akies rainelės piešinį ir iš kitos, taip sakant, netradicinės pusės. Nors, pasaulis sparčiai keičiasi, ir galimas daiktas, kad kažkada, vos prieš keletą šimtmečių, būtent šis metodas ir buvo tradicinis.
Specializavausi keletoje užsienio šalių, žinoma, jau baigus institutą. Matau savo ilgalaikių stebėjimų rezultatus ir esu įsitikinusi, kad žmonija turi siekti žinių progreso, jas sėkmingai pritaikyti. Ir apskritai, jei pasauliniai televizijos kanalai, tokie, kaip pavyzdžiui Discovery, kuria apie tai laidas, pilnametražinius filmus, žurnalistai aktyviai svarsto šią temą, kodėl mes – medikai, turime likti nuošaly.
Manau, kad tai yra ir mūsų tema.

Gydytoja-oftalmologė Natalja Tamulienė