Dermatologo konsultacija

VNT Меdicinos centre konsultuoja ir gydo patyrusi, didelį darbo stažą turinti gydytoja Irina Larina.

Su kokiais nusiskundimais dažniausiai kreipiamasi į dermatologą?


Pacientai dažnai kreipiasi į gydytoją dėl ant odos atsiradusių dėmių, iškilumų, įvairių bėrimų, žaizdelių, paraudimų, iškilusių pūslelių, pūlinukų, raudonų mazgelių, vandeningų luobelių. Gana dažnai ligos pažeidžia ne tik odą, bet ir nagus, ir net plaukus. Pacientus vargina niežulys, deginimo pojūtis, nervingumas. Tokios ligos, kaip egzema, dermatitai, juostinė pūslelinė, kelia skausmą, neleidžia užmigti. Dėl atvirose kūno vietose pasireiškusio susirgimo ligonis patiria dar ir moralinių kančių.

Pilnai suvokti odos ligų įvairovę gali tik patyręs specialistas, t.y. savo srities profesionalas. Dažna odos ligų priežastis yra imuninės sistemos funkcijų ir medžiagų apykaitos sutrikimai.

Registruotis pas gydytoją dermatologą galite internetu per e-pacientas.lt

Dažniausiai pasitaikančių odos ligų sukėlėjai:


Virusas – pasireiškia herpeso, karpų, smailiagalių kondilomų ir pan. pavidalu.

Bakterijos – pasireiškia furunkulų, karbunkulų, folikulitų, „rožės“ uždegimo forma.

Parazitai – tai niežai, pedikuliozė, “migruojančios lervos” sindromas.

Grybeliai – kandidozių, mikozių, trichomikozių sukelti pažeidimai.

Alergenai – dažniausiai tai egzema, dilgėlinė, dermatitai ir angioneurotinis patinimas (Kvinke).

Pigmentacijos sutrikimai: vitiligo, strazdanos ir kt.

Fotodermatozės dažniau atsiranda nuo nudegimo saulėje, sukeldamos fotosenėjimą, keratozes.

Papuloskvamozinių ligų grupė – įvarios dedervinės, psoriazė.

Atskirai ligų grupei priskiriamos tokios būklės, kaip lipomatozė, strijos, keloidiniai randai, raudonoji vilkligė ir kt.

Odos ligas skatinantys faktoriai:

Hormoniniai sutrikimai ir organizmo persitvarkymas

Chroniška žarnymo disbakteriozė

Įvairios virškinimo trakto ligos

Stresai

Cheminis poveikis odai

Parazitų poveikis ir įkandimai

Pernelyg intensyvus saulės spindulių poveikis

Nudegimai ir nušalimai

Patogeninių mikrobų poveikis odai ir kt.

Žinoma, kad esant chroniškai žarnyno disbakteriozei, žmogaus organizmas blogai įsisavina vitaminus ir mikroelementus, jaučia stiprų jų trūkumą. Organizmą atakuojant virusams, alergenams, grybeliams, parazitams ir bakterijoms, į kraują išskiriami toksinai. Susilpnėjus imuninei sistemai arba vidaus organams-filtrams: kepenims, inkstams, limfinei sistemai, blužniai, o žarnynui nebepajėgiant pašalinti iš organizmo į jį patekusių nuodų, jie išsiskiria per odą, sukeldami uždegimą.

Kita, ne taip plačiai paplitusi, tačiau gydytojų praktikoje pasitaikanti odos ligų priežasties – tai reakcija į stiprų emocinį stresą, konfliktą, sunkius asmeninius išgyvenimus. Tokiu atveju gydymas derinamas su masažais ir psichoterapija.

Patyręs specialistas, pasikalbėjęs su pacientu ir jį atidžiai apžiūrėjęs, nustatys diagnozę ir paskirs veiksmingą gydymą. Tai gali būti tepalai, kremai, suspensijos išoriniam naudojimui. Jei būtina, skiriama fitoterapija ir homeopatinis gydymas, siekiant palaikyti imuninės sistemos darbą ir pagerinti kepenų, inkstų, kasos ir limfinės sistemos funkcijas, kad būtų kuo greičiau pašalintos ligą sukėlusios priežastys.